Logistyka na światowym poziomie

Logistyka na światowym poziomie

W pierwszych dniach czerwca odbędzie się we Wrocławiu, po raz pierwszy w Polsce, Międzynarodowy Kongres CILT.
CILT – Chartered Institute of Logistics and Transport (Międzynarodowy Instytut Logistyki i Transportu) to profesjonalna organizacja reprezentująca branżę transportową i logistyczną na całym świecie. Jest to organizacja członkowska z ponad 30 000 członkami w ponad 30 krajach. W 2015 roku do elitarnego grona członków CILT jako jedyna szkoła wyższa w Polsce przystąpiła Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, spełniając najwyższe kryteria związane z uzyskaniem akredytacji CILT. W tym roku Szkoła jest także współorganizatorem Kongresu, pozostając wciąż jedynym akredytowanym ośrodkiem Instytutu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Branża TSL (transport-spedycja-logistyka) jest kołem napędowym gospodarek w każdym zakątku świata. Skupia uwagę rządów, organizacji, międzynarodowych korporacji. Pracujący na jej rzecz w ramch Instytutu profesjonaliści, specjaliści i naukowcy wskazują kierunki rozwoju na przyszłe lata. Tym bardziej cieszy fakt, że to stolica Dolnego Śląska będzie gospodarzem tak prestiżowego wydarzenia, na którym spodziewani są goście z całego świata.
W ciągu czterech dni z pewnością nie zabraknie tematów do wymiany poglądów podczas debat czy bardziej kameralnych wizyt w przedsiębiorstwach. Pełny program obejmuje warsztaty i sesje interaktywne, konferencję Kobiety w logistyce i transporcie, konferencję Młodzi profesjonaliści, wizyty techniczne i rejs statkiem po „słynnej rzece Odrze”.

Zarząd CILT wybrał Wrocław na miejsce kongresu, chociaż o jego organizację u siebie zabiegali członkowie z Irlandii, Nigerii i Australii. Na oficjalnej stronie Międzynarodowego Kongresu 2018 czytamy:
„Nagrodzony Europejską Stolicą Kultury 2016, Wrocław pełni rolę finansowego, kulturalnego i komercyjnego centrum zachodniej Polski i jest domem dla dobrze prosperującej społeczności studenckiej.
Polska zajmuje wyjątkową pozycję na świecie. Ostatnie trzy dekady  postępu gospodarczego i kulturalnego uczyniły z Polski, położonej na skrzyżowaniu dróg Wschodu i Zachodu synonim sukcesu.”

Źródło: CILT International, StrefaBiznesu GW, MWSLiT Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *