Elektroniczne dokumenty przewozowe

TSL elektroniczne dokumenty przewozowe

Badanie panelowe MŚP na temat inicjatywy Komisji Europejskiej wprowadzającej elektroniczne dokumenty przewozowe

Podobnie, jak w wielu innych dziedzinach cyfryzacja umożliwia zwiększenie wydajności, wiarygodności i opłacalności także w dziedzinie transportu i logistyki. Zwykle zastąpienie dokumentacji papierowej elektroniczną przynosi uproszczenie administracji, oszczędność czasu i pieniędzy. W obszarze MŚP nadal większość operacji TSL dokumentowana jest w tradycyjnej, papierowej formie.

TSL elektroniczne dokumenty przewozowe
Druki papierowe CMR

Komisja Europejska poszukuje sposobów, które pozwolą na pełne wykorzystanie potencjału digitalizacji dokumentów przewozowych we wszystkich rodzajach transportu towarowego.
Z jej inicjatywy rozpoczęło się badanie panelowe MŚP (przedsiębiorstwa do 250 pracowników) w sprawie elektronicznych dokumentów przewozowych. Skierowane jest ono nie tylko do firm stricte przewozowych (transport krajowy i transport międzynarodowy), ale wszystkich uczestników tzw. łańcucha logistycznego, także projektantów rozwiązań informatycznych w tej dziedzinie.

 

Ankieta

Elektroniczne dokumenty przewozowe
EEN

Poprzez Enterprise Europe Network (Europejska Sieć Przedsiębiorczości) rozpowszechniana jest ankieta dotycząca tego zagadnienia jako część konsultacji z zainteresowanymi stronami. ANKIETA z odpowiednim wprowadzeniem składa się z 25 pytań różnego typu, by zawrzeć wszystkie możliwe aspekty badanego zagadnienia. Dostępna jest pod adresem http://bit.ly/2qEPGEa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *